Przejdź do treści

Poznaj nowe emojii na 2021 rok [5 najbardziej oczekiwanych emoji]

17 lipca świętowaliśmy Światowy Dzień Emoji. Z tej okazji przeprowadzony został plebiscyt na najbardziej oczekiwane Emoji w 2021 r.

Zobacz, jakie emotikony wygrały, a także zapoznaj się z nowościami i datami ich wprowadzania.

Najbardziej oczekiwane emoji 2021

Topniejąca twarz, gryzienie wargi, salutująca twarz, osoba zerkająca zza dłoni, a także ręce tworzące serce, to pięć najbardziej oczekiwanych emoji w 2021 r.

Zobacz na poniższej infografice, jak prezentują się wspomniane emoji:

Wyniki plebiscytu na najbardziej oczekiwaną emotikonkę
Emoji pochodzą ze strony: Emojipedia version 14.0

W plebiscycie wzięło udział ponad 15 000 osób.

A tak prezentują się wyniki:

Topniejąca twarz
0 %
Twarz z zerkającym okiem
0 %
Salutująca twarz
0 %
Ręce tworzące serce
0 %
Przygryziona warga
0 %

Wszystkie z powyższych emotikonek znajdują się na roboczej liście Emoji 14.0 i prawdopodobnie zostaną wprowadzone do obsługi przy kolejnej aktualizacji.

Aktualna wersja Emoji 13.1

Obecnie większość systemów korzysta z Emoji 13.1. Dla przykładu od maja 2021 r. obsługa Emoji 13.1 jest dostępna na  iOS 14.5, urządzeniach Google Pixel, a także na Twitterze.

Mało osób zdaje sobie sprawę z nowych emotikonek wersji 13.1, które kilka miesięcy temu zagościły w naszych systemach komunikacyjnych.

By to nadrobić, przedstawiam najpopularniejsze z nich. 

Kto z Was korzystał już z powyższych emotikonek? Heart on Fire on Emojipedia

Jakie nowe emoji wejdą wraz z aktualizacją 14.0?

Wspominałem już o emotkach, które wygrały plebiscyt na najbardziej oczekiwane emoji 2021, ale nie są to jedyne ikonki, które prawdopodobnie wejdą w najbliższym czasie do systemów komunikacji.

Inne pozycje na liście roboczej to różne płcie dla ciąży, a także możliwość wyboru spośród 15 różnych kombinacji uścisków dłoni.

Na szczególną uwagę zasługuje kilka nowości, które opiszę w kolejnym punkcie.

Nowe emoji 2021 w wersji 14.0
Emoji pochodzą ze strony: Emojipedia version 14.0

Kilka uwag na temat nowych emotikonek

Emoji koral

Koralowiec

Koral jest powszechnie używany jako ikona do dyskusji o zmianach klimatu, biorąc pod uwagę wpływ rosnących globalnych temperatur na rafy koralowe.

blank

Białoskóry mężczyzna w ciąży

Mężczyzna w ciąży jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych, nowych emoji. Ma zapewne uświadomić, że niektórzy mężczyźni transpłciowi oraz osoby niebinarne również mogą zachodzić w ciąże i nie ma w tym nic złego. Jest to dodatek do istniejącego emoji 🤰 kobiety w ciąży .

Emoji czarnoskóry mężczyzna w ciąży

Czarnoskóry mężczyzna w ciąży

Oczywiście mężczyznę w ciąży, jak i inne emoji związane z osobami, będą miały dostępny wybór różnych odcieni koloru. To wspaniały gest, który jednoczy wszystkich ludzi, niezależnie od koloru skóry.

Emoji mężczyzna w koronie

Osoba z koroną

Osoba z koroną to alternatywa uwzględniająca płeć dla istniejących emotikonów dla 👸 Księżniczki i 🤴 Księcia . No bo jak to tak bez króla i królowej?

Emoji troll

Troll

A to moja ulubiona nowa emoji. Dlaczego? Bo kocham Norwegię! Znajdź swojego ulubieńca i podziel się nim w komentarzu na samym dole 👇

Jak wskazują powyższe uwagi, twórcy tolerancyjnie starają się zapewnić wszystkim opcjom emotikonek wybór wględem płci i koloru skóry. Pozostało kilka wyjątków, które są poddawane przeglądowi, zgodnie z raportem podkomisji Unicode Emoji z 2020 roku.

Dla niektórych takie zmiany mogą byćkontrowersyjne. Daj znać w komentarzu, co myślisz o emotikonce mężczyzny w ciąży 👇 

Kiedy możemy spodziewać się nowych emoji?

Daty wydania obsługi emotikonów różnią się w zależności od systemu operacyjnego, aplikacji lub urządzenia.

Podejrzewa się, że finalna wersja Emoji 14.0 zostanie wprowadzona we wrześniu 2021 r. Nie oznacza to jednak, że już wtedy będziemy mogli korzystać z nowych emotikonek.

Dla porównania: najnowsza aktualizacja emoji – Emoji 13.1 – została zatwierdzona we wrześniu 2020 roku, a pojawiła się na telefonach Pixel w grudniu 2020 roku. Natomiast w systemie iOS i Android wprowadzono ją dopiero w kwietniu 2021 roku.

Możemy więc przypuszczać, że z wersją 14.0 będzie podobnie. Potwierdzenie można znaleźć na blogu emojipedii. Właśnie tam sugerują, że do systemów Android, iOS, na Facebooka oraz Twiterra nowe emotki zostaną wprowadzone między styczniem a czerwcem 2022 r.

Ciekawostka

Każdy internauta może zaproponować swoją własną emotikonę!
Możesz to zrobić, korzystając z formularza dostępnego na tej witrynie: https://emojipedia.org/proposals/.

Niestety nie zostało jeszcze potwierdzone, które emotikony znajdą się w ostatecznej wersji Emoji 14.0. Prawdopodobnie finalna lista będzie przypominać tę roboczą i nie zostaną dodane żadne nowe emotikony. Niemniej zawsze istnieje możliwość, że wprowadzą zmiany lub usuną jakieś emotki przed wrześniem 2021 r.

Podsumowanie

Obraz wyraża więcej niż tysiąc słów. Podobnie emoji komunikuje określone znaczenie, a przy tym wpływa na atrakcyjność przekazu. Emotikony zwiększają CTR (klikalność) reklam i wpisów, a także wpływają na sympatię odbiorców w stosunku do twórcy. Warto wykorzystywać emoji również na stronach internetowych – na swoim blogu, w meta-opisach (niektórzy stosują nawet w meta-tytułach), a także stronach sprzedażowych.

Jeżeli chcesz zlecić budowę strony, która sprzedaje, kliknij tutaj i zapoznaj się z naszą ofertą.

Przeczytaj również najnowsze artykuły:

2 komentarze do “Poznaj nowe emojii na 2021 rok [5 najbardziej oczekiwanych emoji]”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.