Przejdź do treści

Tworzenie stron www – czym się kierować przy wyborze firmy?

Zamierzasz zlecić komuś stworzenie strony www, ale nie wiesz, którą firmę wybrać?

Oczywiście masz dwie możliwości. Albo rozpoczniesz swoją przygodę z agencją interaktywną, albo powierzysz projekt strony w ręce webmastera. Nie będziemy dzisiaj rozstrzygać, która forma współpracy jest lepsza, ponieważ nie taki jest cel naszego artykułu. Chcemy natomiast odpowiedzieć na pytania, które zazwyczaj pojawiają się u osób, chcących zainwestować w własną stroną internetową.

Dlaczego warto przeczytać niniejszy artykuł?

Internet stwarza niebywałe możliwości. Miliony osób zyskuje dzięki stworzonej stronie www ogromne przychody – zarówno sprzedając produkty, jak i reklamując w sieci siebie i swoje usługi. Jednak za szansami zawsze idą niebezpieczeństwa. 

Oczywiście nie chcemy Cię tutaj przestraszyć. Zależy nam tylko na tym, abyś rozsądnie podszedł do tematu wyboru swojego webmastera. Wiele jest bowiem firm, które oferują postawienie strony typu One Page za 50 lub 100 zł. Niemniej wytwory ich pomysłów z dobrą wizytówką firmy czy osoby w sieci mają niewiele wspólnego. Bardzo często bywa tak, że te strony są niezindeksowane (a co za tym idzie, są niewidoczne w wyszukiwarce Google), niezabezpieczone (narażone na oddziaływania cyberprzestępców), nieskuteczne i wręcz odstraszające (często takie firmy nie zdają sobie sprawy, że istnieje takie pojęcie jak “user experience“. Właściwie sama domena i dobry hosting to koszt 150-200 zł na rok. Niemniej strata 100-200 zł na źle wybranej firmie nie jest jeszcze tragedią. Większe problemy zaczynają się, kiedy inwestycja wynosi kilka-kilkanaście tysięcy złotych, a my trafimy na “uprzykrzającą życie firmę, która tworzy strony www”.

Oczywiście nigdy nie będziemy mieć pewności, że ominiemy konflikty na linii klient – firma. Możemy natomiast poznać szereg wytycznych, którymi warto kierować się przy wyborze partnera, który zajmie się stworzeniem naszej strony www.

Dzięki temu artykułowi dowiesz się, na co zwrócić uwagę wybierając agencję interaktywną oraz co powinieneś sprawdzić, zanim zaufasz firmie, która chcesz, by zajęła się Twoją stroną internetową.

Mamy nadzieję, że lektura tego krótkiego artykułu pomoże Ci uniknąć wielu nieprzyjemnych doświadczeń.

Tworzenie-stron-www-1

Jaka powinna być firma zajmująca się tworzeniem stron www?

 1. Zweryfikowana – najlepiej zawsze sprawdzić, czy na stronie znajdują się dane kontaktowe oraz informacje o założonej działalności gospodarczej.
 2. Sprawdzona – oznacza to, że jesteś w stanie przeczytać i zweryfikować opinie innych klientów na temat wybranej firmy na takich portalach jak Facebook czy wizytówka Google.
 3. Godna zaufania – jest czymś naturalnym, aby firma, która zajmuje się tworzeniem stron www, miała własną, przejrzystą i funkcjonalną stronę internetową. Dobrze, by miała również zaprezentowane portfolio, byś mógł ocenić jej wcześniejsze doświadczenia.
 4. Otwarta na klienta – w procesie projektowania strony internetowej kluczowa jest umiejętność skutecznej komunikacji. Z dużym prawdopodobieństwem, firma, która odpisuje klientowi dopiero po 2-3 dniach, będzie tworzyła witrynę nawet kilka miesięcy.
 5. Znająca się na rzeczy – to najważniejsza cecha, ale najtrudniejsza do zweryfikowania. Tworzenie stron www to sztuka – rzemiosło, które wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Bo nie wystarczy postawić stronę – trzeba ją również zoptymalizować, zabezpieczyć i przyspieszyć. By lepiej ocenić to, czy dana firma ma odpowiednie kompetencje, możemy sprawdzić jej rzetelność.
blank

Jak sprawdzić rzetelność danego webmastera?

Jeżeli chcesz wnikliwie zweryfikować firmę, która zajmuje się tworzeniem stron www – sprawdzić, czy wykonuje ona sprawne, funkcjonalne i szybkie witryny, to wykonaj poniższe kroki:

Dokładnie zapoznaj się z treścią strony wybranej firmy

Sprawdź, czy strona jest przejrzysta, czy webmaster zadbał o odpowiednie treści, czy wszystkie funkcje działają prawidłowo. Zapoznaj się z portfolio, a jeżeli nie ma go na stronie, to poproś konsultanta, aby podesłał przykładowe realizacje.

Skorzystaj z narzędzi, by sprawdzić jakość wykonanych przez webmastera stron

Jest wiele narzędzi, za pomocą których możesz sprawdzić, czy wewnętrzny kod - silnik strony, jest sprawny i szybki. Możesz dla przykładu skorzystać z narzędzia GTmetrix.

Zadzwoń do firmy i zapytaj o szczegóły

Tak naprawdę nie ma lepszej metody na sprawdzenie rzetelności potencjalnego partnera niż rozmowa. Zadzwoń lub umów się na wizytę osobistą, a jeśli potrzebujesz, wspomóż się zaproponowanymi przez nas pytaniami.

O co warto zapytać przed rozpoczęciem współpracy?

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę pytań, które nadadzą się, aby potwierdzić kompetencje i kwalifikacje firmy zajmującej się tworzeniem stron www.
 1. Czy otrzymam dostęp do systemu CMS, abym mógł samodzielnie edytować stronę w późniejszym terminie?
 2. Czy strona będzie zabezpieczona przed potencjalnymi zagrożeniami?
 3. Czy oferują Państwo gwarancje na wypadek, gdyby na stronie zaczęło się coś psuć?
 4. Czy pliki na stronie (zdjęcia, ikony, filmy itp.) będą pochodziły z legalnych źródeł i będą posiadały odpowiednią licencję?
 5. Czy strona będzie zoptymalizowana pod względem szybkości?
 6. Jaki jest przybliżony termin stworzenia strony www?
 7. Jaka będzie orientacyjna cena za wykonanie takiej strony?
 8. Co wliczone jest w ustaloną przez nas cenę, co na nią wpływa?
 9. Czy cena zawiera poprawki, jeżeli coś na postawionej stronie mi się nie spodoba?
 10. Czy strona będzie zindeksowana i możliwa do wyszukania w Google?

To chyba najważniejsze pytania, które możesz zadać firmie, aby sprawdzić jej rzetelność i kompetencje. Jeżeli natomiast poszukujesz pewnych osób, które stworzą dla Ciebie stronę www, to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dlaczego warto właśnie nam zlecić stworzenie strony www?

Wyróżnia nas jedna rzecz – dbałość o klienta. Dlatego cieszymy się bardzo dobrymi opiniami, a duża część naszych klientów pochodzi z polecenia. Wierzymy, że i Ty będziesz zadowolony z naszej współpracy.

Ludzie najczęściej wybierają nas przez:

icon-1.png

Szybkość działania

Nie ważne, czy Twoja strona internetowa ma być prosta i mało obszerna, czy zaawansowana i złożona. Pierwsze szkice otrzymasz od nas do 3 dni roboczych.

icon-2.png

Prosta komunikacja

W naszej pracy z klientem cenimy sobie dbałość o relację. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby komunikacja była efektywna i skuteczna.

icon-4.png

Holistyczne podejście

Budowa strony internetowej to na swój sposób tworzenie dzieła sztuki. Dlatego dbamy, aby design przyciągał uwagę i pobudzał odbiorców do interakcji.

Chcesz abyśmy wykonali dla Ciebie stronę?

Skontaktuj się z nami i uzyskaj darmową wycenę!

Darmowa wycena

Wypełnij formularz

kontakt

Telefon

720 791 303

Email

quick.prest.serwis@gmail.com

Social Media

Przeczytaj również najnowsze artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.